Dražby nemovitostí

19/300 bytového domu Dašice, okres Pardubice; ODROČENO NA NEURČITO

 • Spisová značka: 169EX 2643/17-63
 • Datum konání dražby: 10.10.2019 10:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 170.000,− Kč
 • Nejnižší podání: 113.334,− Kč
 • Dražební jistota: 50.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Pardubický kraj, Katastrální pracoviště Pardubice
 • Adresa objektu: Komenského č. p. 36, Dašice, okres Pardubice
 • Okres: Pardubice
 • Popis:

Bytový dům byl postaven jako koncový řadový objekt a má celkem 2 nadzemní podlaží. Dům je celkově podsklepený, nachází se zde půda a obytné podkroví není vybudované. Na základě sdělení osoby přítomné během prohlídky byl objekt postaven před více než 100 lety. Objekt je cihlové konstrukce, stropy jsou v části keramické, v část klenbové. Střecha je polovalbová, střešní krytinu tvoří plech a klempířské prvky jsou pozinkované. Zateplení pláště není provedeno. Dispozičně je dům řešen jako 3 bytové jednotky: 2x 3+1, 1x garsoniéra. Zpřístupněna byla jednotka ve 2. NP, dispozice 3+1. Součástí bytové jednotky je pokoj o výměře 26,70 m 2 , chodba o výměře 10,90 m2 , kuchyně o výměře 7,50 m2 , pokoj o výměře 14,00 m2 , pokoj o výměře 22,70 m2 , koupelna o výměře 4,50 m2 , WC o výměře 1,90 m2 . Podlahová plocha činí 88,20 m2 . Dle poskytnutých údajů má další bytová jednotka v 1. NP výměru 85,30 m2 , garsoniéra ve 2. NP má výměru 40,87 m 2 . Celková podlahová plocha bytů činí 214,4 m2 . Podlahová plocha vč. příslušenství (sušárna v přízemí) činí 239,6 m2 . Plocha sklepů není započítána, neboť pro vysokou vlhkost nejsou užívány. Výměra neupravené půdy je 135,30 m2 .

Bytové jednotky jsou obdobného standardu. Vnitřní omítky jsou štukové. Jsou zde jednoduchá dřevěná okna. Zárubně dveří jsou ocelové. Vybavení koupelny tvoří klasická vana, umyvadlo a WC je vybaveno klasickou toaletou. V kuchyni je instalována kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičů. Podlahy jsou řešeny: keramická dlažba, lino, koberce.

V domě je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V. Zdrojem vody je vodovod, odpadní vody jsou svedeny do kanalizace a zemní plyn je zaveden (v 1 bytě). Řešení vytápění v domě: kotel na tuhá paliva (2x), plynové WAW (1 byt). V domě jsou pro ohřev vody instalovány bojlery (3x).

Stav bytového domu je převážně dobrý. Současný stav domu pochází z větší rekonstrukce před rokem 1989, od té doby probíhaly jen drobné úpravy a údržba. Jednotky jsou převážně ve stavu k rekonstrukci, ale udržované (garsoniéra dle sdělení s nižší údržbou).

V jednom z bytů proběhla renovace koupelny a kuchyňské linky. V domě byly shledány problémy s vlhkostí s místní tvorbou plísní a dále praskliny, zřejmě od otřesů z provozu na přilehlé frekventované komunikace. Vhodná se jeví výměna oken, oprava nátěrů střechy, oprava fasády a celková modernizace jednotek. Špatný je stav sklepů – v minulosti opakovaně zaplaveny, celkově vlhké, nejsou užívány. Pozemek, který náleží k objektu, je bez porostů a je oplocen pletivem do ocelových sloupků. Pozemek je rovinatý. K objektu je bezproblémový přístup po zpevněné obecní cestě. Parkovací možnosti jsou dobré - přímo u objektu. Součástí jsou tyto venkovní stavby: kotelna s uhelnou. K domu je užívána zahrádka s kůlnami ve vlastnictví jiného subjektu (Pozemkový fond – pronájem).

Objekt je postaven v centru obce a charakter okolí odpovídá zástavbě bytovými a rodinnými domy se zahradami. Dostupnost obchodů je dostačující - vybavenost obchodními středisky a specializovanými obchody. V místě je dostupná základní škola, pro vyšší vzdělání a specializované služby je nutné dojíždět. V okolí je částečná vybavenost z hlediska sportovního vyžití, jsou zde nejdůležitější úřady, ostatní úřady jsou v dojezdové vzdálenosti a v obci je pobočka České pošty.

Dům je postaven z hlediska životního prostředí spíše v nepříznivé lokalitě v blízkosti frekventovaných komunikací. V docházkové vzdálenosti od objektu je zeleň v podobě parků. Je zde nízké nebezpečí výskytu povodně (území tzv. 100leté vody).

V místě je zastávka autobusových spojů.

Jsou zde bezproblémové vztahy - vlastník je se sousedy v běžném kontaktu a v místě není zvýšená kriminalita.

Nemovitosti nejsou zatíženy věcnými břemeny. 

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (3,45 MB)

Usnesení o odročení  (0,14 MB)

19/300 bytového domu Dašice, okres Pardubice; ODROČENO NA NEURČITO 19/300 bytového domu Dašice, okres Pardubice; ODROČENO NA NEURČITO 19/300 bytového domu Dašice, okres Pardubice; ODROČENO NA NEURČITO 19/300 bytového domu Dašice, okres Pardubice; ODROČENO NA NEURČITO 19/300 bytového domu Dašice, okres Pardubice; ODROČENO NA NEURČITO

Rekreační chata Pucov, okres Třebíč; ODROČENO NA NEURČITO

 • Spisová značka: 169EX 4995/11-120
 • Datum konání dražby: 10.10.2019 08:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 419.000,− Kč
 • Nejnižší podání: 279.000,− Kč
 • Dražební jistota: 100.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Třebíč
 • Adresa objektu: Pucov
 • Okres: Třebíč
 • Popis:

Nemovitá věc je představena stavbou chaty včetně pozemků, se kterými tvoří jednotný funkční celek. Nemovitá věc zapsaná na LV č. 154 k. ú. Pucov se nachází v obci Pucov.

Pucov je malá obec, kde k 1. 1. 2017 žilo více než 160 obyvatel. Je zde minimální občanská vybavenost. Rozšířená vybavenost je v 5 km vzdálené Velké Bíteši a v 7 km vzdálené Náměšti nad Oslavou. Dojezdová vzdálenost do centra Brna činí cca 43 km.

Obcí jezdí autobusy, které spojují Pucov s okolními městy a obcemi. Autobusy jezdí na trasách Třebíč – Čikov, Stařeč – Náměšť nad Oslavou, Senorady, Náměšť nad Oslavou, Kralice nad Oslavou – Náměšť nad Oslavou.

Obcí Pucov nevede železniční trať. Nejbližší vlaková stanice se nachází v Náměšti nad Oslavou.

Obcí prochází sinice druhé třídy č. 392, která spojuje Velké Meziříčí a Tulešice. Silnice prochází dvěma kraji a třemi okresy. Ve vzdálenosti necelých 4 km se nachází nájezd na dálnic D1.

Předmětná nemovitá věc se nachází východním směrem od centra obce, v zahrádkářské kolonii kolem rybníka Bělizna. Lokalita je nejlépe dostupná z východu, od obce Jinošov, nicméně přístup je velmi špatný.

Nemovitá věc představuje stavbu rodinné rekreace č. e. 99 s pozemky, se kterými tvoří jednotný funkční celek.

Jedná se o smíšenou stavbu (spodní část je kamenná, 1. NP cihlové a krov dřevěný) se sedlovou střechou a plechovou krytinou. Uprostřed stavby je proveden krb přístupný z vnějšku.

Exteriér stavby je v dobrém stavebně technickém stavu, interiér nebyl  zpřístupněn. Okna jsou původní dřevěná. Celý funkční celek působí udržovaně.

Pozemek, na kterém se nemovitá věc nachází, není oplocen. Na pozemcích se nachází lavičky, ohniště a okrasné keře Přístup je umožněn po lesní cestě.

Na základě informací odhad zastavěné plochy chaty činí 57 m2 , užitná plocha potom 46 m2 .

Na pozemku se rovněž nachází dřevěná kůlna o zastavěné ploše přibližně 14 m2  

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (4,66 MB)

Usnesení o odročení  (0,14 MB)

Rekreační chata Pucov, okres Třebíč; ODROČENO NA NEURČITO Rekreační chata Pucov, okres Třebíč; ODROČENO NA NEURČITO Rekreační chata Pucov, okres Třebíč; ODROČENO NA NEURČITO Rekreační chata Pucov, okres Třebíč; ODROČENO NA NEURČITO Rekreační chata Pucov, okres Třebíč; ODROČENO NA NEURČITO

3/4 rodinného domu Nový Jáchymov, okres Beroun; ODROČENO NA NEURČITO

 • Spisová značka: 169EX 4194/18-64
 • Datum konání dražby: 8.10.2019 08:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 1.490.000,− Kč
 • Nejnižší podání: 993.334,− Kč
 • Dražební jistota: 300.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Beroun
 • Adresa objektu: Boháčkova 2, 267 03 Nový Jáchymov
 • Okres: Beroun
 • Popis:
Jedná se o přízemní, pravděpodobně nepodsklepený rodinný dům ze smíšeného zdiva bez využitého podkroví pod sedlovou střechou s polovalbou krytou taškou pálenou. Objekt je situovaný do nepravidelného tvaru, nachází se v zastavěné, vnitřní části obce Nový Jáchymov, v řadový krajní. Dům se nachází na adrese: Boháčkova 2, 267 03 Nový Jáchymov. Parkování je možné na vlastním pozemku. Pozemky leží ve sklonitém terénu, tvoří jednotný funkční celek a jsou přístupné po veřejné, zpevněné komunikaci, na pozemku p.č. 86/1 - ostatní plocha, nebo po veřejné, zpevněné komunikaci na pozemku p.č. 76/10 - ostatní plocha, které jsou ve vlastnictví: Obec Nový Jáchymov, Tyršova 31, 267 03 Nový Jáchymov.
Dům je napojen na inženýrské sítě: elektro, hloubková kanalizace, obecní vodovod a plynové vedení.

Objekt sestává z jedné bytové jednotky o velikosti 4+2 s kompletním sociálním zařízením. Přesná vnitřní dispozice objektu nebyla zjištěna. 

Původní stáří objektu je přes 100 roků. V průběhu své celkové životnosti objekt procházel postupně rekonstrukcemi a modernizacemi prvků krátkodobých i dlouhodobých

životností. V roce 2004 byl pořízen nový zdroj vytápění. V roce 2008 byla provedena výměna původních oken za nová plastová včetně parapetů. V roce 2009 byly provedeny nové stropní podhledy, byla provedena částečná modernizace kuchyně (obklady, podlahové krytiny) a byla provedena rekonstrukce rozvodů (elektro, vody, kanalizace). V roce 2013 byla provedena přístavba objektu. S ohledem na celkový technický stav, stáří, provedení a výše uvedené
skutečnosti je opotřebení stanoveno analytickou metodou dle objemových podílů jednotlivých konstrukcí a vybavení, dle jejich druhu a užití a podle jejich životnosti.
a) vedlejší stavby:
Za rodinným domem, vlevo (pohled z přístupové komunikace na pozemku p.č. 86/1), je situován jednoduchý přístřešek smíšené konstrukce s pultovou střechou krytou vlnitým laminátem.
b) příslušenství, které je tvořeno těmito venkovními úpravami:
- oplocení - drátěné pletivo s kovovými sloupky a betonovou podezdívkou
- oplocení - dřevěné latě s dřevěnými sloupky
- kovová vrata s dřevěnými latěmi
- kovová vrata
- kovová vrátka
- zpevněné plochy betonové
- zpevněné plochy dlážděné
- venkovní schody do RD s povrchem teraco
- kamenná opěrná zídka
- zemní sklep
- přípojky IS

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (0,42 MB)

Usnesení o odročení  (0,14 MB)

3/4 rodinného domu Nový Jáchymov, okres Beroun; ODROČENO NA NEURČITO 3/4 rodinného domu Nový Jáchymov, okres Beroun; ODROČENO NA NEURČITO 3/4 rodinného domu Nový Jáchymov, okres Beroun; ODROČENO NA NEURČITO 3/4 rodinného domu Nový Jáchymov, okres Beroun; ODROČENO NA NEURČITO 3/4 rodinného domu Nový Jáchymov, okres Beroun; ODROČENO NA NEURČITO

Rodinný dům Meziklasí, okres Havlíčkův Brod; ODROČENO NA NEURČITO

 • Spisová značka: 169EX 2877/18-58
 • Datum konání dražby: 3.10.2019 08:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 980.000,− Kč
 • Nejnižší podání: 653.334,− Kč
 • Dražební jistota: 300.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Havlíčkův Brod
 • Adresa objektu: Meziklasí, č.p. 8
 • Okres: Havlíčkův Brod
 • Popis:

Nemovitosti se sestávající z pozemku p.č. St. 10/1 - zastavěná plocha a nádvoří, jehož součástí je stavba: Meziklasí, č.p. 8, rod.dům (stavba stojí na pozemku p.č. St. 10/1), v k.ú. Meziklasí, obec Dolní Město, okres Havlíčkův Brod. Bylo zjištěno, že výše uvedený objekt je užíván jako truhlárna. Nebyly předloženy žádné listiny upravující změnu užívání objektu č.p. 8. Evidenční stav staveb v katastru nemovitostí neodpovídá skutečnostem.

Jedná se o přízemní, částečně podsklepený objekt ze smíšeného zdiva bez využitého podkroví pod sedlovou střechou krytou eternitovými šablonami. Objekt je situovaný do nepravidelného tvaru, nachází se v zastavěné, odlehlé části obce Dolní Město, jako samostatně stojící. Dům se nachází na adrese Meziklasí č.p. 8, 582 91 Dolní Město. Parkování je možné na vlastním pozemku. Pozemek leží v mírně sklonitém terénu, a je přístupný po veřejné zpevněné komunikaci, na pozemku p.č. 448 - ostatní plocha, který je ve vlastnictví: Kraj Vysočina, Žižkova 1882/57, 58601 Jihlava.

Dům je napojen na inženýrské sítě: elektro, vlastní žumpu na vyvážení. Dle sdělení povinného v obci Dolní Město je dále možné napojení na tyto inženýrské sítě: hloubková kanalizace, obecní vodovod, plynové vedení.

Objekt sestává z prostoru pro vykonávání výrobních procesů - truhlářství.

Původní stáří objektu je přes 70 roků. V průběhu své celkové životnosti objekt procházel postupně rekonstrukcemi a modernizacemi prvků krátkodobých životností. V roce 2009 byla vyměněna část klempířských konstrukcí. V roce 2015 bylo vyměněno vytápění objektu. S ohledem na celkový technický stav, stáří, provedení a výše uvedené skutečnosti je opotřebení stanoveno odborným odhadem zpracovatele. Celkový stavebně technický stav a údržbu objektu uvažujeme jako podprůměrnou. Příslušenství stavby hlavní je tvořeno těmito venkovními úpravami: - kamenná opěrná zídka - žumpa - venkovní schody betonové - venkovní schody kamenné - přístupový chodník asfaltový - přípojky IS

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (0,54 MB)

Usnesení o odročení  (0,14 MB)

Rodinný dům Meziklasí, okres Havlíčkův Brod; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Meziklasí, okres Havlíčkův Brod; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Meziklasí, okres Havlíčkův Brod; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Meziklasí, okres Havlíčkův Brod; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Meziklasí, okres Havlíčkův Brod; ODROČENO NA NEURČITO

1/3 rodinného domu Bystřice nad Olší, okres Frýdek-Místek; ODROČENO NA NEURČITO

 • Spisová značka: 169EX 5529/17-67
 • Datum konání dražby: 26.9.2019 10:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 350.000,− Kč
 • Nejnižší podání: 233.334,− Kč
 • Dražební jistota: 100.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj, Katastrální pracoviště Třinec
 • Adresa objektu: Bystřice č.p. 834, 739 95 Bystřice
 • Okres: Frýdek-Místek
 • Popis:

Jedná se o převážně přízemní, zděný, podsklepený rodinný dům s využitým podkrovím (v části se dvěma nadzemními podlažími) pod sedlovou střechou krytou eternitovými šablonami. Objekt je situovaný do nepravidelného tvaru, nachází se v zastavěné, okrajové části obce Bystřice, v řadové zástavbě jako samostatně stojící. Dům se nachází na adrese Bystřice č.p. 834, 739 95 Bystřice. Parkování je možné ve vlastní garáži nebo na vlastním pozemku. Pozemky leží v rovinném terénu, tvoří jednotný funkční celek a jsou přístupné po veřejné, zpevněné komunikaci na pozemcích p.č. 684 - ostatní plocha a p.č. 710 - ostatní plocha, které jsou ve vlastnictví: Obec Bystřice, č.p. 334, 739 95 Bystřice.

Dům je napojen na inženýrské sítě: vlastní studnu, vlastní žumpu na vyvážení. Dle sdělení informací ČSÚ v obci Bystřice je dále možné napojení na tyto inženýrské sítě: elektro, hloubková kanalizace, obecní vodovod, plynové vedení.

Objekt sestává z jedné bytové jednotky o velikosti 5+1 s kompletním sociálním zařízením.

Původní stáří objektu je z roku 1970. V průběhu své celkové životnosti objekt pravděpodobně procházel jen běžnou údržbou prvků krátkodobých životností. Celkový technický stav a údržbu lze ke dni ocenění uvažovat jako stavba ve špatném stavu (předpoklad provedení rozsáhlejších stavebních úprav).

 Příslušenství stavby hlavní:

a) vedlejší stavby: Za rodinným domem, při levé hranici pozemku (pohled z příjezdové komunikace), je situována zděná garáž s mírnou pultovou střechou krytou standardní povlakovou krytinou IPA.

b) příslušenství, které je tvořeno těmito venkovními úpravami: - oplocení - drátěné pletivo na ocelových sloupcích - vrata z ocelové konstrukce - vrátka z ocelové konstrukce - žumpa - studna - přípojky IS

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (0,53 MB)

Usnesení o odročení  (0,14 MB)

1/3 rodinného domu Bystřice nad Olší, okres Frýdek-Místek; ODROČENO NA NEURČITO 1/3 rodinného domu Bystřice nad Olší, okres Frýdek-Místek; ODROČENO NA NEURČITO 1/3 rodinného domu Bystřice nad Olší, okres Frýdek-Místek; ODROČENO NA NEURČITO 1/3 rodinného domu Bystřice nad Olší, okres Frýdek-Místek; ODROČENO NA NEURČITO 1/3 rodinného domu Bystřice nad Olší, okres Frýdek-Místek; ODROČENO NA NEURČITO

první předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 další poslední
Celkem: 62 položek

Novinky

Přidána dražba 169EX 2297/11-157 do sekce Dražby

1.7.2020 | Dražba 169EX 2297/11-157 se uskuteční dne 6.8.2020 v 10:30 hod. na internetovém portálu www.okdrazby.cz.

Přidána dražba 169EX 3870/18-68 do sekce Dražby

1.7.2020 | Dražba 169EX 3870/18-68 se uskuteční dne 30.7.2020 v 8:30 hod. na internetovém portálu www.okdrazby.cz.

Přidána dražba 169EX 3773/18-56 do sekce Dražby

1.7.2020 | Dražba 169EX 3773/18-56 se uskuteční dne 29.7.2020 v 8:30 hod. na internetovém portálu www.okdrazby.cz.

Více novinek


Copyright © 2020 Exekutorský úřad Brno - město | Mgr. Lucie Valentová, soudní exekutor