Dražby nemovitostí

Rodinný dům Pouzdřany, okres Břeclav; ODROČENO NA NEURČITO

 • Spisová značka: 169EX 7968/14-91
 • Datum konání dražby: 16.1.2020 08:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 1.120.000,− Kč
 • Nejnižší podání: 746.667,− Kč
 • Dražební jistota: 300.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj, Katastrální pracoviště Hustopeče
 • Adresa objektu: Zadní č.p. 266, Pouzdřany, okres Břeclav
 • Okres: Břeclav
 • Popis:

1) Rodinný dům č.p. 266 a pozemky parc. č. 408/1, 408/2, 409/2 Rodinný dům je řadový objekt a má jedno nadzemní podlaží. Dům patrně není podsklepený, je zde půda. Stáří rodinného domu není známo a nebylo dohledáno, odhadované stáří je 80 a více let. Dům vykazuje z vnější zcela zanedbanou údržbu – opadaná omítka, vlhké zdivo, praskliny, zvlněná střecha. Po dobu životnosti stavby se nepředpokládají rekonstrukce významnějšího rozsahu. Konstrukce jsou zastaralé. Stavebně-technický stav lze hodnotit jako zhoršený, s předpokladem celkové rekonstrukce.

Základy jsou pravděpodobně smíšené, konstrukce objektu je zděná, možnost smíšeného zdiva. Střecha je sedlová, střešní krytinu tvoří pálená taška a klempířské prvky jsou plechové pozinkované. Vnější omítky jsou vápenocementové. Jsou zde zdvojená dřevěná okna. Obytné prostory mají orientaci na západ. Vchodové dveře (vrata) jsou dřevěné.

Odhadovaná podlahová plocha domu činí asi 70 m2 .

Připojení na inženýrské sítě nebylo ověřeno, nicméně se předpokládá zavedení elektřiny, vodovodu a plynovodu. Vytápění je řešeno patrně centrálně kotlem ve stavbě.

Pozemek parc. č. 408/1 je zastavěn převážně stavbou rodinného domu a hospodářským přístavkem, zbylá část tvoří nádvoří. Dále k souboru náleží pozemky parc. č. 408/2, který je zcela zastavěn stavbou stodoly a 409/2 tvořící zahradu, které přímo nenavazují na pozemek parc. č. 408/1, ale nachází se asi 20m jihovýchodně od jeho hranice, jsou přístupné samostatně. Sklon pozemků je rovinatý. Celkový výměra pozemků činí 2338 m2 .

Přístup k objektu je bezproblémový po zpevněné obecní cestě, k samostatným pozemkům po nezpevněné cestě. Je zde možnost parkování na vlastním pozemku. Dům je situovaný v severní části obce a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami. Dostupnost obchodů je malá - vybavenost menšími obchody s omezenou otevírací dobou. V místě je dostupná základní škola, pro vyšší vzdělání a specializované služby je nutné dojíždět a je zde pouze částečná vybavenost z hlediska kulturních zařízení. V okolí je pouze částečná vybavenost z hlediska sportovního vyžití, nejsou zde žádné úřady - nutnost dojezdu kvůli úředním záležitostem a v obci je pobočka České pošty.

Dům je postaven v klidné lokalitě bez zdraví ohrožujících vlivů a v docházkové vzdálenosti od objektu je zeleň v podobě lesů a luk. Je zde zanedbatelné nebezpečí výskytu záplav.

V místě je zastávka autobusových a vlakových spojů.

2) Pozemky parc. č. 2369, 2374 Pozemky parc. č. 2369 a 2374 o celkové výměře 4326 m2 jsou v katastru nemovitostí vedeny jako vinice. Pozemky jsou dlouhodobě neudržované a porostlé náletovými porosty. Na pozemku se nachází jednoduchá stavba skladu. Dle územního plánu se jedná o plochy zemědělské – drobné držby „Zd“. -Nemovitosti nejsou zatíženy věcnými břemeny.

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (4,53 MB)

Usnesení o odročení  (0,14 MB)

Rodinný dům Pouzdřany, okres Břeclav; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Pouzdřany, okres Břeclav; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Pouzdřany, okres Břeclav; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Pouzdřany, okres Břeclav; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Pouzdřany, okres Břeclav; ODROČENO NA NEURČITO

Rodinný dům Ropice, okres Frýdek Místek; ODROČENO NA NEURČITO

 • Spisová značka: 169EX 6669/17-86
 • Datum konání dražby: 15.1.2020 08:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 2.850.000,− Kč
 • Nejnižší podání: 1.900.000,− Kč
 • Dražební jistota: 300.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj, Katastrální pracoviště Třinec
 • Adresa objektu: č.p. 159, Ropice, okres Frýdek-Místek
 • Okres: Frýdek-Místek
 • Popis:

Rodinný dům je samostatný objekt a má jedno nadzemní podlaží. Dům je celkově podsklepený, v části se nachází půda a disponuje vybudovaným obytným podkrovím. Osoba přítomná během prohlídky uvedla, že objekt byl postaven v roce 1955. V roce 2009 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků: kuchyně - částečná, dále v roce 2016: okna - částečná.

Základy objektu jsou betonové izolované, objekt je zděné konstrukce, tloušťka stěn je 50 cm a stropy jsou z dřevěných trámů s rovnými podhledy. Má polovalbovou střechu, střešní krytina je tvořena eternitovými šablonami a klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky jsou štukové a zateplení pláště není provedeno.

Objekt je dispozičně řešen jako 7+2. V domě se nachází 2 byty o přibližně stejné podlahové ploše, ale v 1. NP se nachází byt o dispozici 4+1 a v podkroví je dle zjištěných informací byt s dispozicí 3+1. V domě se nachází schodiště o výměře 13,26 m 2 . Ze schodiště je vchod do bytu v 1.NP, ve kterém se nachází hala o výměře 12,42 m2 , obývací pokoj o výměře 25,72 m2 , pokoj o výměře 24,58 m2 , pokoj o výměře 12,21 m2 , kuchyně o výměře 17,51 m2 , pokoj o výměře 5,78 m2 , chodba o výměře 2,37 m2 , spíž o výměře 1,96 m2 , koupelna o výměře 3,54 m2 a WC o výměře 2,17 m2 . Podlahová plocha podkrovního bytu je odhadnuta na 108,27 m2 , podlahová plocha půdy je odhadnuta na 60,00 m2 . Dále se v domě nachází sklep o výměře 106,50 m2 . Podlahová plocha činí 229,79 m2 . Podlahová plocha vč. příslušenství činí 396,29 m2 .

Vnitřní omítky jsou vápenocementové. Jsou zde instalována plastová okna s dvojsklem, příslušenství oken chybí. Orientace obytných prostor je na severovýchod, severozápad a jihozápad. V koupelně se nachází klasická vana a umyvadlo a na WC je klasická toaleta. Vnitřní dveře jsou dřevěné plné a dřevěné prosklené, zárubně dveří jsou obložkové a vchodové dveře jsou dřevěné. Vybavení kuchyně tvoří kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičů a plynový sporák. Osvětlovací techniku tvoří lustry.

V obytných místnostech je podlaha řešena koberci na prkenné podlaze, v kuchyni je podlaha řešena linem na prkenné podlaze, koupelna má na podlaze keramickou dlažbu a v chodbě je na podlaze lino. Ostatní místnosti mají na podlaze teraco.

Součástí vybavení domu jsou anténní rozvody.

Do domu je zavedena elektřina o napětí 230V a dodávky zajišťuje rozvodná síť elektrického proudu. Zdrojem vody je vodovod a na pozemku se nachází nepoužívaná studna. Odpady jsou svedeny do septiku a rozvod zemního plynu je připojen. V domě je topení řešeno ústředně kotlem na tuhá paliva a topná tělesa představují závěsné radiátory. V domě je pro ohřev vody instalován bojler.

Stěny jsou bez vad, střecha je bez vad, okna v objektu jsou bez vad, podlahy jsou zastaralé, vybavení objektu je bez vad a rozvody v domě jsou zastaralé. Stav rodinného domu je dobrý.

Na pozemku se nachází okrasné a ovocné dřeviny a jako oplocení pozemku bylo použito pletivo do ocelových sloupků, část pozemku neoplocena. Pozemek parc. č. 579/2 a 582/2 je oddělen od celku frekventovanou komunikací. Tento pozemek je územím plánem určen k zemědělským účelům, je neoplocený. Sklon pozemku je rovinatý. Přístup k objektu je bezproblémový po zpevněné obecní cestě. Je zde možnost parkování na vlastním pozemku. Součástí jsou tyto venkovní stavby: hospodářská budova, 2 garáže, pergola.

Dům je postaven na severním okraji obce a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami. Dostupnost obchodů je nedostatečná - nutnost dojezdu. V místě je dostupná základní škola, pro vyšší vzdělání a specializované služby je nutné dojíždět. Je zde pouze částečná vybavenost z hlediska kulturních zařízení a sportovního vyžití. Nejsou zde úřady - nutnost dojezdu kvůli úředním záležitostem a v obci je pobočka České pošty.

Dům je postaven z hlediska životního prostředí spíše v nepříznivé lokalitě v blízkosti frekventovaných komunikací a v bezprostřední blízkosti objektu je zeleň v podobě lesů a luk. Je zde nízké nebezpečí výskytu povodně (území tzv. 100leté vody).

V místě je zastávka autobusových a vlakových spojů.

Jsou zde bezproblémové vztahy - vlastník je se sousedy v běžném kontaktu a v místě není zvýšená kriminalita, zločiny jsou zde výjimečné.

Nemovitosti nejsou zatíženy věcnými břemeny. 

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (3,93 MB)

Usnesení (0,15 MB)

Usnesení o odročení (0,14 MB)

Rodinný dům Ropice, okres Frýdek Místek; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Ropice, okres Frýdek Místek; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Ropice, okres Frýdek Místek; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Ropice, okres Frýdek Místek; ODROČENO NA NEURČITO Rodinný dům Ropice, okres Frýdek Místek; ODROČENO NA NEURČITO

1/9 pozemku Čistá u Litomyšle, okres Svitavy

 • Spisová značka: 169EX 8059/17-61
 • Datum konání dražby: 14.1.2020 10:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 222.000,− Kč
 • Nejnižší podání: 148.000,− Kč
 • Dražební jistota: 50.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Pardubický kraj, Katastrální pracoviště Svitavy
 • Adresa objektu: Čistá
 • Okres: Svitavy
 • Popis:
Jedná se o dražbu ideálního spoluvlastnického podílu ve výši 1/9 k nemovitým věcem sestávající z pozemku p.č. 6836 - orná půda, pozemku p.č. 6844 - orná půda, pozemku p.č. 6845 - trvalý travní porost a pozemku p.č. 6850 - trvalý travní porost, vše v k.ú. Čistá u Litomyšle, obec Čistá, okres Svitavy. Pozemek p.č. 6836 je situován v jihozápadní části katastrálního území a je přístupný po zpevněné komunikaci na pozemku p.č. 6861 - ostatní plocha, který je ve vlastnictví: Pardubický kraj, Komenského náměstí 125, Pardubice-Staré Město, 53002 Pardubice, a pozemek p.č. 6825 - ostatní plocha, který je ve vlastnictví: Obec Čistá, č. p. 376, 56956 Čistá. Pozemky p.č. 6844, p.č. 6845 a p.č. 6850 jsou situovány v jihozápadní části katastrálního území a tvoří jednotný funkční celek s přístupem po zpevněné komunikaci na pozemku p.č. 6861 - ostatní plocha, který je ve vlastnictví: Pardubický kraj, Komenského náměstí 125, Pardubice-Staré Město, 53002 Pardubice, a p.č. 6858 - ostatní plocha, který je ve vlastnictví: Obec Čistá, č. p. 376, 56956 Čistá. Pozemky jsou zemědělsky obdělávané a jsou součástí zemědělských honů. Na části pozemku se nachází náletové dřeviny plevelného charakteru. Dle platného územního plánu obce Čistá jsou pozemky vedeny takto: - p.č. 6836 - „pole“ - p.č. 6844 - „pole“ - p.č. 6845 - „pole“ - p.č. 6850 - „pole“ Informace byly získány z územního plánu obce Čistá, který je dohledatelný na www stránkách obce Čistá.

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (5,11 MB)

1/9 pozemku Čistá u Litomyšle, okres Svitavy 1/9 pozemku Čistá u Litomyšle, okres Svitavy 1/9 pozemku Čistá u Litomyšle, okres Svitavy 1/9 pozemku Čistá u Litomyšle, okres Svitavy 1/9 pozemku Čistá u Litomyšle, okres Svitavy

1/4 pozemku Velké Bílovice, okres Břeclav

 • Spisová značka: 169EX 1634/14-79
 • Datum konání dražby: 14.1.2020 08:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 18.000,− Kč
 • Nejnižší podání: 12.000,− Kč
 • Dražební jistota: 5.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj, Katastrální pracoviště Břeclav
 • Adresa objektu: Velké Bílovice
 • Okres: Břeclav
 • Popis:

Pozemek parc.č. 3814/347 – vinice a parc.č. 3814/389 – ostatní plocha, jiná plocha.

Pozemek je situován mimo zastavěné území obce, přibližně 2,4km severně od okraje zástavby obce Velké Bílovice, v trati „Křivánky“. Sestává ze dvou parcel, které na sebe bezprostředně navazují. Pozemek, jako celek má nepravidelný tvar a je v části osázen trvalými porosty, vinicí. Zbytek je zatravněn a pokryt náletovými porosty bez užitku. Přístup na pozemek je po nezpevněné polní cestě nebo přes nezpevněné sousední pozemky obdobného využití. Polní cesta navazuje po asi 50m na obslužnou, zpevněnou komunikaci mezi vinicemi, která je současně cyklostezkou. Na pozemku se nenacházejí stavby ani stavební úpravy. Pozemek s viničnými porosty různého stáří a kvality je užíván společně s okolními vinicemi. Je mírně svažitý, v přírodě neohraničený.

Pozemek parc.č. 3814/333 – orná půda.

Pozemek je situován mimo zastavěné území obce, přibližně 2,5km severně od okraje zástavby obce Velké Bílovice, v trati „Křivánky“. Jedná se o jednu parcelu, která má přibližně obdélníkový tvar. Přístup na pozemek je po zpevněné komunikaci obslužného charakteru, která je současně cyklostezkou. Na pozemku se nenacházejí trvalé porosty, stavby ani stavební úpravy. Je užíván samostatně, jako orná půda. Je mírně svažitý, v přírodě neohraničený. 

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (1,85 MB)

1/4 pozemku Velké Bílovice, okres Břeclav 1/4 pozemku Velké Bílovice, okres Břeclav 1/4 pozemku Velké Bílovice, okres Břeclav

3/4 lesního pozemku Lomnice u Tišnova, okres Brno-venkov

 • Spisová značka: 169EX 6966/15-110
 • Datum konání dražby: 9.1.2020 13:30:00
 • Místo konání dražby: www.okdrazby.cz
 • Cena (znalecký posudek): 84.400,− Kč
 • Nejnižší podání: 56.267,− Kč
 • Dražební jistota: 10.000,− Kč
 • Způsob složení dražební jistoty
 • Katastrální úřad: Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj, Katastrální pracoviště Brno-venkov
 • Adresa objektu: Lomnice
 • Okres: Brno-venkov
 • Popis:
Jedná se o dražbu v podílu 3/4 lesního pozemku v k.ú Lomnice u Tišnova.

Dražební vyhláška (0,16 MB)

Znalecký posudek (0,53 MB)

Posouzení (0,19 MB)

3/4 lesního pozemku Lomnice u Tišnova, okres Brno-venkov 3/4 lesního pozemku Lomnice u Tišnova, okres Brno-venkov 3/4 lesního pozemku Lomnice u Tišnova, okres Brno-venkov

první předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 další poslední
Celkem: 74 položek

Novinky

Přidána dražba 169EX 3390/16-109 do sekce Dražby

25.2.2021 | Dražba 169EX 3390/16-1097 se uskuteční dne 25.3.2021 v 8:30 hod. na internetovém portálu www.okdrazby.cz.

Dražba 169EX 4763/18-58 odročena na neurčito.

25.2.2021 | Dražba 169EX 4763/18-58 odročena na neurčito.

Přidána dražba 169EX 2387/18-156 do sekce Dražby

25.2.2021 | Dražba 169EX 2387/18-156 se uskuteční dne 25.3.2021 v 10:30 hod. na internetovém portálu www.okdrazby.cz.

Více novinek


Copyright © 2021 Exekutorský úřad Brno - město | Mgr. Lucie Valentová, soudní exekutor